Hedefli SMS Nedir?

Toplu SMS - Marka Tescil - Web Tasarım- E-Posta Pazarlama

Hedefli SMS Nedir?

6 Ocak 2020 Toplu Mesaj Toplu SMS 0
hedefli sms

Hedeflİ SMS Nedir?

İzinli Veritabanından istenilen kriterlerde seçilen hedef kitleye, gönderim yapılacak kişi sayısını ve gönderilecek zaman aralığını seçerek SMS ile ulaşabileceğiniz bir katma değerli servistir.


Nasıl Kullanılır?

  • Marka, KENT Bilgi Teknolojileri ile işbirliği yaparak istediği lokasyona özel bir fırsat/kampanya sunar.
  • Marka ulaşmak istediği kişilerin hedefleme kriterlerini belirler.
  • izinli veritabanından aboneler bu kriterlere göre sorgulanır ve seçilir.
  • Marka kendine uygun mesaj kurgusunu seçer: Unique kod, Link
  • Hedeflenen abonelerin cep telefonlarına KENT Bilgi Teknolojileir tarafından mesaj gönderilir. Hiçbir şekilde abone bilgisi (GSM No vb.) paylaşılmamaktadır.
  • Marka yüksek ROI ve yüksek CTR sağlar.

Hedefli SMS Kimlere Uygun?

Yeni müşterilere ulaşmak, satış adedini arttırmak isteyen tüm kurumsal şirketler.

Özel Okullar :

Özel Okullar ve Kurs vb. Eğitim Kurumları bütün bilgilendirmelerini ve Bursluluk sınavı tanıtımlarını Toplu SMS ile yapıyor. Hedefli Mesaj Bursluluk sınavlarının duyurusunu yapmak için en ideal yöntemdir.

Restoranlar:

Restoranlar, özellikle randevu hatırlatmalarında ve masa değişiklerinde SMS’ten yararlanıyorlar. Örneğin; deniz kenarında bir masa istediniz ama o masa dolu. Size önce başka bir masa veriliyor, eğer istediğiniz masadaki randevu iptal edilirse, size SMS yoluyla bilgi veriliyor.

Güzellik Salonları:

Güzellik salonlarının yoğunluğu malum. Genelde randevu ile çalıştıkları için, randevuya gelmeyen müşteriler yüzünden iş akışları sekteye uğrayabiliyor. Bu sorunu da SMS ile çözüyorlar.

Finans:

Alacak takibi sürecinde borçluya ulaşmak, kurumlar açısından tam manasıyla bir dikenli yol… Hele kişilerin iletişim bilgileri yoksa ulaşma şansı sıfıra iniyor. Bu noktada özellikle TCKN ile SMS’in faydasının büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Seyahat:

Seyahat firmaları, kalkış saatlerini müşterilerine hatırlatıyorlar. Ayrıca rezervasyonunu iptal ettiren bir müşteri varsa, sırada bekleyen kişilere mesaj gönderilerek koltukların boş gitmelerini de engelliyorlar.

Emlak:

Emlak sektöründe, özellikle kiracı-satıcı-alıcı üçgenindeki koordinasyonu doğru bir şekilde yürütebilmek amacıyla SMS kullanılıyor ve başarılı sonuçlar alınıyor.

Perakende:

Mağazalar ve bayiler için SMS kullanımı büyük önem arz ediyor. Özellikle kampanya, kargo durumu, teknik servis bilgilendirmeleri gibi içerikler SMS ile hızlı bir şekilde müşterilere ulaştırılıyor.

İŞ Bulma Kurumları/Websiteleri:

Bu sektörde zamanlama çok önemli. Çünkü iş arayan bir kişi, birçok kaynak üzerinden müracaatta bulunuyor. Eğer iş başvurusuyla ilgili gelişmeler, doğru zamanda ilgili kişiye iletilmezse, rakip kaynaktaki iş fırsatı değerlendirilebiliyor.

Dernekler:

Dernek bütçeleri genelde çok yüksek değil. SMS kullanarak hem bütün üyelerine ulaşabiliyorlar hem de toplantı, etkinlik, eğitim gibi buluşmaları zamanında duyuruyorlar.

Kargo Firmaları:

Herkes kargosunun bir an önce eline ulaşmasını ister, ya da gönderdiği paketin sorunsuz şekilde gitmesini… Kargo firmaları, özellikle son dönemde SMS’i etkin bir şekilde kullanıyorlar. Kargonun lokasyonu, ulaştığı şubeler ya da kargo ulaşmadığı bilgisi, müşterilere gönderilerek süreçten haberdar edilmeleri sağlanıyor.

Bursluluk Sınavlarınızı Toplu SMS ile Duyurun!

HEMEN ÜCRETSİZ ÜYE OLMAK İÇİN  TIKLAYIN!

KENT Bilgi Teknolojileri İletişim için  TIKLAYIN